Çalışma Programlarımız
Fitness
Fitness genellikle ülkemizde vücut geliştirme sporu ile karıştırılan kelime anlamı tam olarak bilinmeyen bir spor dalıdır. Fitness’ın kelime karşılığı sağlıklı olmak veya formda kalmaktır. Amacı da aynen kelime anlamında belirttiğimiz gibi sağlıklı ve zinde olmak için belirli aletlerle veya aletsiz olarak yapılan hareketleri düzenli bir şekilde yapmaktır. Vücut geliştirme sporu ile arasındaki çok benzerlik olduğu düşüncesi yanlıştır. Şöyle ki vücut geliştirme sporu fiziksel olarak vücudun güçlendirilmesine dayalı, vücudun tamamında veya belirli bölgelerinde kasların güçlenmesi ve şekillenmesi amacıyla farklı mekân ve farklı yöntemlerle yapılan bir spordur.
 

 
 

 
Vücut Geliştirme(Body Building)
Vücut geliştirme (Bodybuilding), mutlak şartlar altında bireyin ruhsal ve fiziksel olarak kendini motive etmesiyle ve disiplin altına almasıyla doğru zamanda doğru gıdalarla beslenerek kaslarını, ağırlık kullanarak veya belirli hareketlerle doğru şekilde çalıştırmasıyla kaslarına hacim ve şekil aldırarak iyi bir görünüme sahip olması ve böylelikle güç kazanmasıdır.

Bu tanımdaki herhangi bir olgunun eksikliği hedefe ulaşmada bazı aksaklıklara yol açabilir.

Bu yüzden yapmanız gereken vücut geliştirmenin bir yaşam tarzı olduğunu unutmamak ve tanımda geçen herbir olguyu eksiksiz yerine getirmektir.

Vücut geliştirmede sporun ve beslenmenin büyük bir yeri vardır. Beslenme ve idmanların bu spordaki ağırlığı şu şekildedir:

Beslenme bu sporun ayrı bir %100'lük kısmını, idmanlar ise ayrı bir %100'lük kısmı oluşturur.

İdmanlarda hareketlerin kurallarına uygun ve zamanında yapılması kadar hangi hareketlerin kombine edileceği konusu da büyük önem taşımaktadır.

Beslenmede ise hangi gıdalar kullanılacağı kadar gıdaların vücuda alınma ve sindirim zamanları da bir o kadar önem arz etmektedir.

Vücut geliştirme yapan bir sporcunun vücudunda sarkma meydana gelmez. Ancak bir dönem yeterince hacimlendikten sonra bu sporu bırakmak zorunda kalan bir sporcuda bazı sarkmalar meydana gelebilir.

Bu sarkma deride meydana gelen büzüşmeler şeklinde veya yağlanma şeklinde olabilir
 
 


Çalışma Saatleri
Pazartesi
10:00-22:30
Salı
10:00-22:30
Çarşamba
10:00-22:30
Perşembe
10:00-22:30
Cuma
10:00-22:30
Cumartesi
10:00-22:30
Pazar
Kapalı
Bize Ulaşın
Adres:
: Zeytinlik Mh. Tanjant Kiler Market Arkası TRABZON
Telefon:
: 444 6341 - 0532 123 4567
E-posta:
: merhaba@aplusfitness.net